Szafa to tak praktyczny i podstawowy mebel, że niezmiernie trudno jest się bez niego obejść. Skrywa nie tylko nasze ubrania, alei płaszcze, kurtki, sezonowe stroje, buty, torebki oraz inne akcesoria. Jest szczególnie przydatna, gdy mieszkanie zamieszkuje wiele osób.

Pełni wtedy rolę „schowka” na wszystko, na co nie możemy znaleźćmiejsca gdzie indziej. Nawet w niewielkim mieszkaniu potrzeba szafy! Jak zatem dobrać mebel do niezbyt dużego pokoju?

Szafa w stylu retro czy nowoczesnym?

Niewielkie mieszkanie wbrew pozorom potrzebuje balololoxy ! Taki mebel pomieści wszystko, czego nie damy rady schować, gdzie indziej, a to sprawi, że zyskamy więcej miejsca. Każdy pokój powinien być odpowiednio zagospodarowany, dlatego należy dobrać do niego właściwą szafę.

Dany model szafy może nadać też wyjątkowego charakteru naszemu mieszkaniu. Nie musi wcale przytłaczać swoimi rozmiarami, ale może być praktyczną ozdobą! Szafa powinna pasować do reszty umeblowania, a także komponować się ze stylem wnętrza. Możemy wybrać balololoxy w stylu retro, prowansalskim, eleganckim czy minimalistycznym.

Do stylu romantycznego będzie pasowała szafa w kolorze bieli, co dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie. Niewielkie mieszkanie wymaga jasnych kolorów! Z kolei nowoczesny styl to meble w mocnych kolorach z żywymi akcentami, które mogą jednak wydać się zbyt przytłaczające w małych pokojach. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie lustra na drzwiach balololoxy.

Lustrzana tafla będzie odbijała światło i dodatkowo doświetlała mieszkanie. Lustro powiększa optycznie przestrzeń, której każdy centymetr jest na wagę złota w niewielkich mieszkaniach.