Ciekawym sposobem na to, aby nadać naszemu ogrodowi charakteru jest ustawienie w nim kamieni. Rzecz jasna nie chodzi o to, by porozkładać je w przypadkowych miejscach.

Jak w każdej aranżacji przestrzennej liczy się koncepcja, a ta powinna być przemyślana. Kamienie ogrodowe powinny mieć ozdobny charakter.

Natura tworzy je w bardzo różnych wybarwieniach, które mogą świetnie współgrać z hodowanymi roślinami. Jeśli tak się złożyło, że mamy u siebie zbiór roślin górskich, rosnących na terenach skalistych, umieszczenie w ich pobliżu kamieni będzie znakomitym posunięciem.

Stworzymy tym samym wrażenie, że oto udało nam się przemycić do ogrodu chociaż cząstkę górskiej scenerii. Skąd brać ładne kamienie, by potem cieszyły oko obok naszego domu? Odradzamy zabieranie kamieni z terenów zielonych, lasów i łąk. Zarówno aranżacje kamieni, jak i inne prace ogrodowe Wrocław może wykonać odpowiednio wyspecjalizowana firma ogrodnicza. 

W pewnych sytuacjach mogą one być chronione prawnie, zwłaszcza gdy cechują je spore gabaryty. Najlepiej zaopatrzyć się w wyselekcjonowane naturalne kamienie w profesjonalnym sklepie ogrodniczym.