https://www.mebleblackart.pl/materace,64

Drewno, jako główny surowiec do wykonywania krzeseł nie jest jedyną propozycją. Bowiem istnieje cały szereg materiałów, które nadają się doskonale do stworzenia ciekawego projektu.

Wśród nich od wielu lat dominuje metal, którego głównym przeznaczeniem były nogi krzeseł. Proste cztery rurki o równej długości, posrebrzane, złocone lub ewentualnie czarne.

Właściwie można już zakończyć temat metalu w kontekście krzeseł, jednak byłoby to ogromnym błędem. Okazuje się bowiem, że ten surowiec ma o wiele szersze zastosowanie.

Współczesne aranżacje bardzo często wykorzystują go w licznych elementach wyposażenia wnętrz. Dział meblarski zarówno krzeseł, jak i stołów bardzo dobrze współpracuje z jego właściwościami.

Doskonale widać to na przykładzie krzeseł, które nie muszą być czteronożnym siedziskiem. Dzięki wytrzymałości metalu stworzono konstrukcje, która podtrzymuje siedzisko na tylniej jego krawędzi, bez konieczności montowania nóg krzesła.

Poza tym liczne elementy dekoracyjne wykonane właśnie z metalu idealnie współgrają z tak popularnym dzisiaj skórzanym wykończeniem.