Języków programowania jest naprawdę mnóstwo, a prawdopodobnie codziennie powstają nowe, tworzone przez zapalonych programistów żądnych sławy i pieniędzy. Na początek jednak, zamiast szukać niszowych produkcji, warto rozpocząć pracę na tych najbardziej znanych, wspieranych przez różnego rodzaju biblioteki i GUI, które znacząco ułatwiają pracę z nimi. Jeden z nich to bez wątpienia PHP. Najczęściej wykorzystuje się go do tworzenia stron internetowych.

Jego plusem jest to, że skrypty napisane w tym języku programowania zapisywane są zazwyczaj w plikach tekstowych, co pozwala na ich łatwą edycję. Bardzo popularny jest także język C . Pozwala na programowanie proceduralne, obiektowe i generyczne. Język stara się być możliwie jak najbardziej zgodny z językiem C.

Dlatego też programy w nim napisane mogą mogą korzystać z bibliotek tegoż drugiego języka. Na tle pozostałych wyróżnia się także Java. Charakteryzuje się powszechnością, możemy używać jej praktycznie na każdym systemie operacyjnym i szybką pracą. Aplikacje powstają w Javie w naprawdę ekspresowym tempie.