Osoby, które nie mają jakiegoś specjalnego pomysłu na aranżację zieleni ogrodowej bardzo często sięgają po niewielkie drzewka iglaste. Zazwyczaj są to bardzo popularnie tuje, których na rynku nie ma zbyt wiele. Istnieje zaledwie sześć odmian, za to występujących w ogromnych ilościach.

W każdym centrum ogrodniczym można znaleźć wiele donic, które można ustawić w ogrodzie lub zasadzić w ziemi. Ogromnym plusem iglaków jest ich wysoka odporność na czynniki atmosferyczne. Dobrze znoszą zarówno mrozy, jak i wysokie temperatury, nie ma konieczności ich częstego podlewania.

Inną znaną nazwą takich drzewek jest żywotnik – zwykle chodzi dokładnie o tę samą roślinę. Kupno tui jest inwestycją na lata, bo jeśli nie przydarzy się żadna choroba drzewko powinno świetnie się chować przez wiele lat. Na polskim rynku można kupić dwa gatunki żywotnika – zachodni oraz olbrzymi.

Ten drugi osiąga spore rozmiary i w takim wariancie jest często spotykany między innymi na cmentarzach. Dużym walorem żywotnika jest przyjemny żywiczny zapach. Wyższym drzewkiem, aczkolwiek też często chętnie po niego sięgano jest jodła kaukaska.