Nasze mieszkanie składa się zazwyczaj z trzech lub czterech pomieszczeń. Standardowo wyróżniamy: kuchnię, łazienkę, salon i sypialnię. Osoby mieszkające w domu mogą mieć nieco rozszerzony zakres wnętrza. Oprócz uprzednio wymienionych pomieszczeń może również być wydzielony pokój gościnny, pokój dla dziecka, a nawet mała „spiżarnia”. Wszystko zależy od metrażu i układu. Im większe mieszkanie, tym lepsza możliwość rozmieszczenia pokoi. Niestety w mniejszym mieszkaniu możliwości te są ograniczone. Każdy z wariantów ma swoje plusy i minusy.

Funkcjonalność w kuchni

Każde pomieszczenie powinno spełniać pewne funkcje. Kuchnia ze względu na swoją specyfikę powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Nic tak nie poprawi nam komfortu pracy jak odpowiednia aranżacja tego pomieszczenia.

Każdy kucharz, czy to zawodowiec, czy amator doceni sytuację, kiedy wszystko ma „pod ręką”. Wielu z nas najlepiej odnajduje się we własnej przestrzeni. Jednak są pewne standardy, które nie ulegają zmianom. Przykładowo większość osób pod zlewozmywakiem umieszcza kosz na śmieci. Oprócz odpowiedniego rozmieszczenia mebli i sprzętu AGD warto też zadbać o czystość w kuchni. I tutaj warto wspomnieć, że ciekawym rozwiązaniem zabezpieczającym ściany przed zabrudzeniami jest montaż szklanego panelu, położenie płytek ściennych lub zastosowanie farby kredowej. 

www.sprzataniewspolnot-warszawa.pl/sprzatanie-firm.html

Przestrzenność w łazience

Nowoczesne style sprawiają, że nasze łazienki mogą wyglądać jak z bajki. Zastosowanie płytek podłogowych 3D wprowadza nas w świat fantazji. Wchodząc do tego pomieszczenia, możemy na podłodze zobaczyć delfina pływającego w morzu. Efekt takich rozwiązań jest na tyle wyrazisty, że mamy wrażenie, jakby delfin ten był prawdziwy. Kontrowersyjnym, aczkolwiek interesującym elementem naszej łazienki, może być montaż fototapety. Niezbędna będzie także odpowiednia armatura do łazienki.

Czy wyobrażamy sobie wodospad w łazience? Obecnie realizacja takich pomysłów nie jest niczym nadzwyczajnym. Kupno fototapety sprawia, że łazienka ma ożywiony i nowoczesny charakter. Coraz częściej odchodzi się od minimalistycznych białych pomieszczeń na rzecz kolorowych inspiracji, które nadają niecodzienny charakter naszej codziennej przestrzeni.

Miejsca z charakterem

Na koniec to, co w większości domów jest najważniejsze, czyli pokoje. Oprócz podstawowych rozwiązań jakimi są kolorystyka ścian, wykończenie podłogi, a także umeblowanie, ważne są nasze osobiste dodatki. Wszystko zależy od tego jaki to pokój. Wiadomo, że w pokoju dziecka w wieku przedszkolnym większość miejsca będą zajmowały zabawki. Jednak i tutaj można znaleźć szereg możliwości, by pomieszczenie to było utrzymane w porządku, oczywiście w dziecięcym duchu. Ostatnio zauważalnym trendem w aranżacji sypialni jest minimalizm. Jest to ciekawe podejście, ponieważ im mniej dostarczanych z zewnątrz bodźców, tym spokojniejszy sen. Aby przestrzeń ta nie była jednak zbyt surowa, wystarczy dodać jej żywych zielonych akcentów, a także romantycznie wyglądającej oprawy oświetleniowej w postaci świeczek.