W XXI wieku bardzo ważną rolę zaczęły odgrywać komputery. Służą one do wykonywania wielu ważnych czynności. Pozwalają między innymi na efektywne prowadzenie firmy. W działach księgowości wykorzystywane są ich możliwości obliczeniowe.

Firmy inwestują w różnego rodzaju aplikacje, takie jak program do faktur. Zadaniem takiej aplikacji jest generowanie faktur w wersji elektronicznej, które doskonale zastępują przestarzałe już faktury papierowe. Za pomocą tego programu można poprawiać błędy bez konieczności wypełniania całej faktury od nowa. Program do faktur pozwala również na wydrukowanie dokumentu.

Oznacza to, że nie będą już potrzebne papierowe blankiety z fakturami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w tego rodzaju aplikacje. Znacznie ułatwiają one pracę działu księgowości, a w przypadku małych lub jednoosobowych firm pozwalają na samodzielne zajmowanie się księgowością bez konieczności zatrudniania osób i firm z zewnątrz. Program do faktur można ściągnąć za darmo w Internecie.

Bardziej rozbudowane aplikacje dostępne są w sklepach komputerowych oraz na płatnych stronach internetowych. Udostępniają one wiele ważnych funkcji umożliwiających prowadzenie dużych firm.