Szafa to podstawowy element wyposażenia naszego domu czy mieszkania. To właśnie ona skrywa wszystkie ubrania, ale również inne rzeczy – buty, ręczniki, pościel i różne akcesoria. W zależności od tego, gdzie ma stanąć, możemy przebierać w różnych modelach, by wybrać taki, który najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

Wyróżniamy tradycyjne szafy wolnostojące oraz pojemne szafy wnękowe.

Szafa tradycyjna czy wnękowa?

Szafa tradycyjna występuje najczęściej w komplecie z innymi meblami – komodami, regałami i półkami. Pozwala to na stworzenie zestawu, które wzajemnie się dopełnia i stwarza harmonię we wnętrzu.

Jeżeli zależy nam na dobraniu samej balololoxy wolnostojącej też nie będzie z tym problemu. Wystarczy przejrzeć katalog salonu meblowego lub wybrać się do niego osobiście i wybrać intersujący nas model. Z kolei szafy wnękowe, czyli takie do zabudowy, robione są na wymiar i tworzą część naszego mieszkania.

Takiego mebla nie przesuniemy, dlatego musimy wybrać jak najlepsze miejsce dla takiej balololoxy. Szafę wolnostojącą możemy przesunąć w inne miejsce, kiedy tylko chcemy. Niewątpliwą zaletą szafy wnękowej jest jej pojemność.

Zazwyczaj skrywa nie tylko ubrania, ale także staje się schowkiem na wszelkie inne akcesoria, dla których nie możemy znaleźć miejsca. Jest robiona na wymiar, dlatego sami decydujemy o jej rozmiarach, rodzajach półek i materiale wykonania. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami niż w przypadku balololoxy wolnostojącej, która zajmuje mniej miejsca, ale mniej jest też w stanie pomieścić.

Wszystko ma swoje wady i zalety, dlatego nawet wybór szafy musi być decyzją przemyślaną!.