Kupno mieszkania w stanie deweloperskim ma niewątpliwie zalety. Wówczas styl, w jakim chcemy urządzić wnętrze, zależy już tylko od nas. Mamy nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń. Od podstaw będziemy wybierać kolorystykę ścian. Mamy wtedy szansę podjęcia decyzji, od którego producenta chcemy kupić farbę. Na rynku istnieje wiele firm oferujących swoje produkty. Jak wielu wytwórców, tak samo dużo opinii. Najcenniejszą i najbardziej wiarygodną możemy uzyskać głównie od znajomych, a także od specjalistów.

Krok po kroku

Malowanie ścian to chyba jeden z pierwszych kroków w urządzaniu mieszkania. W kolejnych etapach można pomyśleć o wykończeniu podłóg. Jakiego materiału możemy wówczas użyć? Niezaprzeczalnie najczęściej spotykamy panele i płytki.

Jednak istnieją również: posadzka żywiczna, wykładziny podłogowe, betonowa wylewka wykańczana dekoracyjną posadzką i wiele innych rozwiązań. Wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia, naszych upodobań i stylu wnętrza. W następnym kroku można pokusić się o nowoczesną aranżację ścian. Istnieje szereg możliwości – boazeria, cegła, kamień, tapeta… Teraz najwyższy czas pomyśleć o oświetleniu. Najczęściej wybieramy lampy wiszące, a także oświetlenie podtynkowe i kinkiety. Diody LED, a także żarówki energooszczędne są w tej sytuacji najczęściej wykorzystywanymi źródłami światła.

Projektowanie czy gotowe meble?

Najważniejsze rzeczy zostały już wykonane. Jak widać, urządzanie nowego mieszkania zbliża się ku końcowi. Teraz pozostaje wybór mebli. Można udać się do znanych nam firmowych salonów lub nabyć meble pod zamówienie. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepszą perspektywą.

Mamy większą pewność, że całość pomieszczenia zostanie dobrze zaaranżowana. Jeśli mamy małe mieszkanie, tym bardziej warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ wówczas nasza przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana, a my będziemy cieszyli się z jej funkcjonalności. Wytwórcy takich mebli pokazują nam przykładowe zestawy. W zasobach swojej firmy mają również szeroki wybór materiałów w różnej kolorystyce tworzyw, a także elementy dekoracyjne.

Dekoracja wnętrza

Nie ma wątpliwości, że po ustawieniu mebli przyszedł czas na dekorację mieszkania. Jeśli jesteśmy fanami fotografii, wówczas nasze ściany mogą zostać wypełnione zdjęciami oprawionymi w rozmaite ramki. Coraz częściej wielu z nas próbuje swoich sił w wykonywaniu własnoręcznych ozdób. Jest to o tyle ciekawe, że takie kreacje wnoszą do naszego wnętrza pewną część nas. Powszechnie spotykaną ozdobą stały się kolorowe kulki – cotton balls. Dzięki umieszczeniu w nich żarówek nadają wnętrzu romantyczności, a także wprowadzają nas w pozytywny nastrój. Aby nasze mieszkanie było „ożywione”, warto mieć w nim roślinność.

Odpowiednio dobrane kwiaty doniczkowe lub gustownie ułożone kwiaty w wazonie wniosą do mieszkania dobry nastrój, a także podkreślą charakter przestrzeni.