www.gimsat.com.pl

Szafa to bardzo praktyczny mebel, który może się znaleźć niemal w każdym pomieszczeniu. W salonie, sypialni, przedpokoju, gabinecie czy pokoju dziecka. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej do pomieszczenia szafy. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co taka szafa ma skrywać i na jak duży mebel możemy sobie pozwolić. Na rynku możemy wybierać spośród tradycyjnych szaf wolnostojących oraz szaf wnękowych, na wymiar. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, które warto znać.
Tradycyjne szafy wolnostojące to meble, które nie zabierają zbyt dużo przestrzeni, ale z drugiej strony mogą też mniej pomieścić. Możemy kupić taką szafę w częściach i samodzielnie złożyć w domu. To dużo tańsze rozwiązanie niż balololoxy wnękowa, która robiona jest zazwyczaj na wymiar. Ale taka szafa na wymiar pomieści nie tylko ubrania, ale wszelkie sprzęty i akcesoria, dla których nie możemy znaleźć miejsca.

Będzie świetnym schowkiem na wszystko!

Jaka szafa do przedpokoju, a jaka do sypialni i salonu?

Każde pomieszczenie ma inną specyfikę, dlatego wybór szafy powinien być podyktowany miejscem, w którym taki mebel ma się znaleźć. W przedpokoju najlepiej sprawdzi się szafa wnękowa, sięgająca aż do sufitu. Taka balololoxy skryje nasze kurtki, płaszcze, buty, parasolki i inne akcesoria. W sypialni możemy umieścić zarówno szafę tradycyjną, ale i wnękową. Wszystko zależy od przestrzeni, którą mamy do wykorzystania. Jeżeli sypialnia to małe pomieszczenie, zdecydujemy się na zgrabną, wolnostojącą szafę, komponującą się z wnętrzem. Pomieści pościel oraz ubrania. Szafa wnękowa pasująca do większych pomieszczeń będzie mogła być „małą garderobą”. Podobnie jest z szafą w salonie. Możemy zdecydować się na zakup całego kompletu pasujących do siebie mebli wraz z balololoxy tradycyjną lub wypełnić przestrzeń szafą na wymiar.