vegarestauracja.com.pl

Bardzo ważnym kryterium, które wpływa na jakość naszych krzeseł jest ich waga. Choć, na pozór wydawać by się mogło, że nie ma to znaczenia, to jednak w praktyce jest zupełnie inaczej.

Oczywiście stabilność krzesła znajduje się ciągle na pierwszym miejscu, jednak nie powinna ona iść w parze z jego ciężkością. Bowiem dobre krzesło to takie, które można swobodnie podnieść jedną ręką.

Choć służą one do siedzenia, to mimo wszystko bardzo często będą one podnoszone. Już samo siadanie do stołu oraz odchodzenie od niego wymaga odsunięcia krzesła.

Niestety nie zawsze jest to takie łatwe, gdy wybieramy ważące kilka kilogramów siedziska. Lekkość krzesła ma, także znaczenie jeżeli w domu są dzieci, które nie poradzą sobie z samodzielnym siadaniem do stołu, a co gorsza takie ciężkie krzesło może być dla nich niebezpieczne.

Poza tym podczas sprzątania, czy wynoszenia dodatkowych krzeseł do piwnicy również będziemy odczuwać tą niepotrzebną wagę. Zatem kolejnym parametrem idealnego krzesła będzie jego lekkość.