www.2011youth.com

Wszyscy zgodzą się z tym, że każde wnętrze, które ma spełniać funkcje dekoracyjne wymaga odpowiedniego przygotowania. Takim etapem oznacza się przede wszystkim projektowanie, które jest niezmiernie ważne w dokonaniu trafnych wyborów. Pokój nastolatka to dość szczególne wyzwanie nie tylko dla rodziców, ale i młodych ludzi, którzy wówczas będą korzystali z danego wnętrza przez długie lata swojej młodości, ale także w okresie dojrzewania. Problem jednak pojawia się w momencie konfrontacji odmiennych i pomysłów. Warto pamiętać jednak, że:

Pokój nastolatka ma spełniać cechy dość szczególnego domownika.

Projektując takie wnętrze nie można więc zapominać o tym, aby było one dostosowane do potrzeb młodej osoby i jej stylu czy poczucia estetyki. Warto więc na etapie konfrontowania pomysłów wziąć pod uwagę te, które dotyczą właśnie młodego człowieka. Należy pamiętać, że to w końcu on będzie z niego korzystał najczęściej i to wnętrze jest dla niego. Zapomnijmy o standardowych meblach, dajmy ponieść się fantazji. Uwaga! Należy pamiętać, że tak urządzony pokój ma służyć przez długie lata.

Warto więc pomyśleć, czy w wieku dorosłości chętnie zaprosimy do siebie znajomych, gdy meble będą w dziecięcych kształtach i kolorach; Meble w pokoju nastolatka tak jak w każdym innym pomieszczeniu muszą być bardzo funkcjonalne. Jest to niemalże najważniejsza zasada. Z drugiej strony – dobrze, gdyby były na tyle estetyczne, aby wpisywały się w ogólny odbiór charakteru danego wnętrza. Najważniejsze będzie jednak biurko i krzesło. To właśnie te meble są odpowiedzialne w dużej mierze za komfort i wygodę.

Nastolatkowie potrafią spędzać godziny przy komputerze czy książkach. Warto dbać więc o kręgosłup swojego dziecka i ergonomię pracy;.