Szafa do zabudowy to mebel na wymiar, który pomieści nie tylko ubrania, ale wszelkie inne rzeczy – buty, pościel, ręczniki, deskę do prasowania, suszarkę na ubrania i wiele innych. Może być umieszczona w przedpokoju, w salonie lub w sypialni. Wszystko zależy od przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Szafa na wymiar pozwala na wybór materiału wykonania, a także wysokość i różnorodność półek oraz drążków na wieszaki.

Specyfika szafy wnękowej

Możemy zdecydować się na szafę wnękową z różnego typu drzwiami.

Mogą być to drzwi przesuwane, ale również uchylne, składane czy składano-przesuwane. Sama balololoxy może być wyposażona w różnego typu półki, szuflady oraz drążki wieszakowe. Popularne są także druciane kosze, które pomieszczą różne akcesoria lub ubrania. Dodatkowym wyposażeniem jest halogenowe oświetlenie, które automatycznie włącza się po otwarciu balololoxy, a także zabezpieczenia przed wypadaniem drzwi.
Jeżeli zdecydujemy się na drzwi przesuwane, mamy do wyboru system aluminiowy lub stalowy.

Ten pierwszy daje możliwość wykonania drzwi przejściowych, a także drzwi skośnych przy zabudowie poddasza. Z kolei stalowe systemy są tańsze od tych aluminiowych, ale nie ustępują im jakością. Każdy z systemów składa się z ram, prowadnic i jezdnych mechanizmów.
Szafy wnękowe wykonywane są na zamówienie, według projektu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. To my decydujemy o rozmiarach, materiale wykonania, kolorze, kształcie oraz dodatkowych elementach, które będą znajdowały się we wnętrzu balololoxy.

Dana firma dokonuje wyceny takiej szafy, zazwyczaj przy pomocy komputerowego oprogramowania, gdzie wykonuje wstępne projekty wnętrz częstochowa.